Janusz Korczak- lekarz o złotym sercu to wzruszająca historia człowieka, który całe swoje życie poświęcił pracy z dziećmi i wraz z nimi poszedł na śmierć.To opowieść o latach II wojny światowej, warunkach panujących w żydowskich domach sierot i w getcie oraz o jego likwidacji. Poznacie szczegóły z życia niezwykłego pedagoga, zasady, którymi się kierował i toerię wychowania, którą próbował wprowadzić w życie. Dla Janusza Korczaka najważniejsze było dobro małego człowieka. Całe swoje życie, pracę oraz twórczość naukową i literacką poświęcił dzieciom. Walczył o godność tych, którzy sami byli zbyt mali i słabi, aby dopominać się swoich praw. Przepiękne ilustracje, interesujące i napisane przystęnym językiem teksty oraz wiele ciekawych cytatów spowodują, że nie będziesz mógł oderwać się od lektury tej książki.
DOSTĘPNOŚĆ:
Dostępny jest 1 egzemplarz. Pozycję można wypożyczyć na 30 dni
Na ogół okazuje się, że rodzinne historie są nakreślone na piasku, nie wykute kamieniu. Nawet to, co uważamy za prawdę, nawet to, co dotyczy nas samych - zaczyna się rozłazić w szwach...
Maya i Rebecca Ward są siostrami i cenionymi lekarkami, na tym jednak kończą się między nimi podobieństwa. Maya jest nieśmiała i strachliwa, ogranicza się do spokojnej praktyki lekarskiej prowadzonej wspólnie z mężem Adamem, podczas gdy Rebecca lubi ryzyko i niebezpieczne sytuacje.
Gdy w wybrzeże Karoliny Północnej uderza potężny huragan, Rebecca i Adam nakłaniają Mayę do uczestnictwa w akcji ratowniczej. Helikopter, którym dziewczyna transportuje rannych do szpitala, wpada do wezbranej rzeki. Wydaje się, że katastrofy nikt nie przeżył. W obliczu straty, Rebecca i Adam zbliżają się do siebie - najpierw szukając pocieszenia, potem namiętności. Nie wiedzą, że kilka mil od cywilizacji ranna Maya utknęła wśród obcych ludzi, którym nie powinna była ufać. Czy z dala od siostry, zawsze spieszącej jej na ratunek, Maya odnajdzie odwagę, by się ratować? Czy powrót do życia, jakie dotąd znała, będzie jeszcze możliwy...
Była kobietą silną i odważną - czy może pozbawioną zahamowań skandalistką? Odnalezione dzienniki odsłaniają prywatne życie Michaliny Wisłockiej.
Z jej książki Sztuka kochania, obowiązkowej przez lata lektury w każdym domu, miliony Polaków uczyło się, jak wielką przyjemnością jest seks, jak wielką sztuką przeżywanie miłości i jak dzięki prostym zabiegom wzmóc przyjemność. To ona mówiła o przyjemności kobiety, świadomym macierzyństwie i antykoncepcji. Od niej zaczęła się polska rewolucja seksualna w schyłkowym okresie komunizmu. Ale, choć lubiła powtarzać, że nie ma nic do ukrycia, jej życie pełne było tajemnic. Kochała wielu mężczyzn, uwodziła ich, choć późno odkryła radość płynącą z seksu. Układała sobie życie w trójkącie z mężem i przyjaciółką. Udawała, że jest matką bliźniaków. Oto opowieść o życiu, które było rewolucją seksualną, bez żadnego tabu. Odnalezione i dotychczas niepublikowane fragmenty dzienników w połączeniu z opowieściami jej córki oraz bliskich odsłaniają skrywane oblicze jednej z największych ikon PRL-u.
UWAGI:
Dorobek pisarski Michaliny Wisłockiej s. 300-301.
DOSTĘPNOŚĆ:
Dostępny jest 1 egzemplarz. Pozycję można wypożyczyć na 30 dni